Causa Principiální lidé

V letošním roce si připomíname 30. výročí od sametové revoluce a od pádu komunizmu v naší zemi. Co všechno se změnilo od té doby, napnila se očekávání lidí a jaké jsou vyhlídky do budoucnosti? To jsou otázky, které zajímají mnoho lidí v dnešní době.

CAUSA PRINCIPIÁLNÍ LIDÉ

V roce 1974 bylo Krajským soudem v Bratislavě na základě paragrafu 98 o podvracení republiky odsouzeno 18 mladých lidí na tresty odnětí svobody v rozmezí na 12 až 52 měsíců. Většina odsouzených byli studenti, kteří šířili protimarxistické myšlenky a svými aktivitami působili především mezi mládeží a na vysokých školách. V průběhu vyšetřování jedna studentka z dosud nevyjasněných důvodů ve vězení zemřela.
Případ Principiálních lidí není na veřejnosti dostatečně znám. Nejsou dostatečně známy ani jejich aktivity, které nakonec vedly k pádu komunizmu.
Srdečně Vás zveme na přednášku a setkání s významným českým religionistou, vedoucím Katedry sociologie, andragogiky a kulturní antropologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci Prof. PhDr. Dušanem Lužným, Dr.

Podrobnosti k události

Datum konání 21-11-2019 17:30
Místo konání UFM - Ambasáda míru
Kategorie přednáška
Na tuto událost již registrace nepřijímáme.