TUNEL PŘES BERINGOVU ÚŽINU
I když internet spojuje lidi na všech kontinentech v informační dálnici, neexistuje žádná globální dopravní dálniční síť. Mezinárodní přepravní systém s mosty a tunely, který propojuje sousední pevniny, může spojit lidi všech ras, kultur, náboženství a národnosti do jednoho mírumilovného a prosperujicího celosvětového společenství. Toto je sen vizionářů již více než 100 let. Měnící se okolnosti na světě nyní umožňují realizaci této vize. Inženýři zkoumají uskutečnitelnost tunelu pod 85 km dlouhou Beringovou úžinou, který by umožnil takovéto cesty. Spojil by Sibiř s Aljaškou a tedy východní a západní polokoule.
Návrh mostu/tunelu přes Beringův průliv

V prosinci 2005, byla v Koreji ustanovena PK International aby prosazovala praktické naplnění tohoto návrhu. Tento návrh je významný z těchto pohledů:
Má velice symbolickou hodnotu pro vytvoření míru, zvláště tím že se spojí dva dříve nepřátelské národy Spojené státy americké a Rusko; a propojí se dva kontinenty.
Má neuvěřitelnou praktickou hodnotu tím že významně usnadní celosvětovou dopravu, směnu zboží, prohloubí vzájemnou spolupráci a propojení lidí celého světa.
Připraví bezproblémový pohyb lidí a výrobků v rámci celého světa, což je základem pro rozvinutí míru a společné prosperity.
Vzájemné sdílení a spolupráce mezi národy.
Možnost čerpat obrovské nerostné bohatství Aljašky a vzdáleného východu Ruska.
Přístup k energetickým zdrojům má v tomto století klíčový význam.


Zaprvé a jako hlavní se jedná o vizionářský návrh pro propojení celého světa a uskutečnění míru. S takovou motivací nyní UPF prosazuje tuto mírovou iniciativu s pochopením toho že je třeba osvětlit:
- Ekonomickou proveditelnost
- Politické / sociální dopady
- Vliv na životní prostředí