Get Adobe Flash player

Akce 

Název akce:
Základní Principy Univerza
Datum konání:
09.11.2013 09.00 h - 12.30 h
Místo konání:
Kulturní místnost UFM - Praha 3
Kategorie:
Seminář

Popis

Proč studovat Principy?
Tradiční náboženství přinesla významný pokrok v životě člověka, jsou skutečně duší naší civilizace. Na druhé straně však tato náboženství nebyla schopna plně uspokojit naši touhu po vnitřním štěstí a nebyla úspěšná ani při řešení otázky rozpadu mezilidských vztahů. Z těchto důvodů dnes mnozí lidé tradiční náboženství opouštějí. Náš intelekt se v současné době vysoce rozvinul, žijeme ve věku rozumu, racionality a logiky. Nemůžeme příjmout teorie, které postrádají logiku a podporu vědy, proto by měl být náboženský způsob myšlení podložen logickým a vědeckým vysvětlením.
Principy vysvětlují základní otázky života, objasňují Bibli a jiná náboženská písma. Principy respektují nejen duchovní, ale i materiální hodnoty a stávají se tak základem pro vytvoření harmonie mezi náboženstvím a vědou. Principy představují nový způsob myšlení. Je to světonázor náboženský a filozofický podpořený současnou vědou.

P R O G R A M :

  9:00 Úvod do problematiky, Přehled základních principů univerza
10.15 Přestávka
10:30 Dobro a zlo nebo je zlo přirozené?
11:30 Historické paralely
12:30 Závěr

přednáší: RNDr. Peter Dvornický a PhDr. Juraj Lajda

vstup zdarma
registrace na přednášku posílejte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Místo konání

Kliknutím zobrazíte místo akce na mape
Kliknutím zobrazíte místo akce na mape
Místo:
Kulturní místnost UFM   -   Webové stránky
Ulice:
Žerotínova 42
PSC:
13000
Mesto:
Praha 3
Stát:
Stát: cz

Popis