Akce 

Název akce:
Setkání s velvyslancem Korejské republiky
Datum konání:
09.05.2019 17.30 h - 19.00 h
Místo konání:
Praha 1
Kategorie:
Setkání

Popis

Po skončení první světové války byla na Versailleské mírové konferenci sepsána americkým prezidentem Woodrowem Wilsonem deklarace, která dávala každému národu právo na sebeurčení. Přestože se týkala hlavně situace v Evropě, Korejci doufali, že zaručí podobná práva i jim a osvobodí je od japonské okupace.

Prvního března 1919 vzniklo v Koreji Hnutí nezávislosti, kterého se účastnilo na milion lidí. Protestní akce pod heslem „Ať žije nezávislá Korea!“ měly nenásilnou formu a měly působit na svědomí Japonců. Deklarace nezávislosti byla přečtena v centru Soulu. Neuvěřitelný duch korejského národa a touha po svobodě zmobilizovaly všechny korejské vlastence.

V současnosti vkládá celý svět velké naděje do mírového znovusjednocení Korejského poloostrova. Dokáže tento duch a odhodlání, i síla svědomí, jež se projevila před 100 lety, přinést své ovoce i v dnešní době?

O významu zmíněných událostí a mnoha jiných zajímavostech ze současné Koreje se s námi podělí náš vzácný host - velvyslanec Korejské republiky v České republice, Jeho Excelence pan Moon Seoung-hyun.

Po skončení přednášky diskuse s korejským občerstvením.

Překlad zajištěn.


 Registrace

Titul:
Neplatný Vstup
Jméno: (*)
Zadejte jméno a příjmení
Příjmení: (*)
zadejte prosím příjmení
Organizace:
Neplatný Vstup
E-mail: (*)
Neplatný e-mail!
Poznámka:
Neplatný Vstup

Místo konání

Místo:
UPF - Ambasáda Míru
Ulice:
Hybernská 24
PSC:
11000
Mesto:
Praha 1
Stát:
Stát: cz

Popis

3. poschodí vpravo